Jak kupić mieszkanie w Gruzji?

Kupowanie nieruchomości wymaga odpowiedzialności i uwagi. Pytanie, jak wybrać wymarzone mieszkanie i poznać szczegóły prawne, często pojawia się u osób, które kupują mieszkanie po raz pierwszy.

Popularne pytania

Jakie są warunki rejestracji nieruchomości dla obywateli Gruzji i osób nieposiadających obywatelstwa?

Warunki zakupu nieruchomości są takie same dla obywateli Gruzji, jak i obywateli każdego innego kraju.

Jakie dokumenty powinienem mieć?

Tylko dowód osobisty lub paszport zagraniczny!

Czy mogę kupić nieruchomość zdalnie?

Tak to mozliwe. Należy zapoznać się z umową kupna nieruchomości, dokonać przelewu opłaty na konto firmowe, a przedstawiciele firmy przekażą Państwu odpowiednie, potwierdzające dokumenty i rachunki.

Czy można uiścić opłatę za nieruchomość z konta osobistego?

Jest to możliwe, podobnie jak rejestracja na osobę prywatną.

Nieruchomości to najlepsza inwestycja.

Według ekspertów Deloitte i Knight Frank, w ciągu ostatnich 15 lat łączna wartość nieruchomości przekroczyła 36-krotnie łączną wartość złota wydobytego przez ludzkość na przestrzeni dziejów.

Obliczanie dochodu z nieruchomości nie jest trudne!

Jeśli w promieniu 0,5 km od kompleksu mieszkalnego znajdują się strefy rozrywki lub rekreacji: park, plac lub aleja, to jest to dobra nieruchomość. Widok na morze lub góry dodaje wartości mieszkania.

Oczywiście rozbudowana infrastruktura wokół kompleksu to także dodatkowy plus.

Wybrałeś już wymarzone mieszkanie? Następnie nadszedł czas, aby przejść do następnego kroku i skupić się na dokumentacji prawnej.

Należy wziąć pod uwagę!

Firma budowlana musi zarejestrować każde mieszkanie w rejestrze publicznym, gdzie zostanie mu nadany unikalny kod katastralny. Dzięki temu kodowi otrzymasz pełną i wyczerpującą informację o tym, czy nieruchomość jest obciążona jakimkolwiek hipoteką lub długiem.

Po zweryfikowaniu informacji należy uważnie przeczytać umowę kupna i w razie potrzeby wprowadzić poprawki.

W większości przypadków firma oferuje klientowi raty wewnętrzne przed zakończeniem budowy. Do umowy dołączony jest harmonogram płatności, który ustalany jest za zgodą stron.

Konsultacja
© powered by Resolution